Adam Lambert

Biyografisi

Adam Mitchel Lambert (d. 29 Ocak 1982), ABD'li şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

Mayıs 2009'da American Idol adlı yarışmanın sekizinci sezonunu ikinci olarak bitirdi. Lambert, Amerika’da büyük bir müzik şirketinde pop sanatçısı olarak kariyerine başladı.

Lambert ilk solo albümü For Your Entertainment’i 23 Kasım 2009’da RCA Records/19 Recordings şirketi aracılığla yayınladı. Albüm ilk haftasında Amerika’da 198,000 kopya satarak 12 Aralık 2009 tarihli Billboard 200 listesine 3 numaradan giriş yaptı.[kaynak belirtilmeli] Günümüzde hala aktif olarak sahnelerde yer alan Lambert 3 yıldan beri ünlü ingiliz grubu Queen ile çalışmakta. 2014 yazında Queen ile Avrupa ve Kuzey Amerika turuna çıktı.

Geçtiğimiz yaz Adam Lambert'ın en yoğun olduğu dönemdi. Turne haricinde American Idol 'da jürilik yaptı bu da onu özel kılan özelliklerden biri çünkü hem yarışmaya katılıp hem de jüri olan tek kişidir. Aynı zamanda yeni albümü için yeşil ışık yaktı 3. albümü "The Original High"ın ilk single'ı 21 Nisan'da yayınlandı. Single'nın adı Ghost Town. Haziran ayının 16. gününde ise The Original High satışa sunulacak.