Ardem

Biyografisi

13 Mart 1986 yılı İstanbul doğumlu olan Ardem, Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuvarı hafif batı müziği bölümünde aldığı 4 yıllık eğitimin yanında, Eskişehir Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Ailesinden gelen müzik yeteneğini, lise yıllarında yaptığı bestelerin çevresinde de ilgi çekmeye başladığını anladığında, kararını verdi. O artık müzisyen olacaktı. Konservatuvar eğitimi ile beraber söz yazarı, besteci ve aranjör kimliğinin yanında solist olarak da doğuştan var olan yeteneğini pekiştirerek çalışmalarına devam etti.
2011 yılında ünlü aranjör - müzik direktörü Selim Çaldıran'la tanışıp şarkılarını dinlettiğinde aldığı olumlu teşvikle, artık albüm yapma zamanının geldiğine karar verdi. Bir yılı aşkın stüdyo kayıtlarının ardından titizlikle hazırladığı, büyük çoğunluğunu kendisine ait eserlerden oluşan albümünü tamamladı.
Bir şeye daha karar vermesi gerekiyordu. Bütün çalışmalarını kendi imkanları ile üstlenmişti. Bu albümü çıkarmak için en doğru kararın, kendi kuracağı şirkette çıkartmak olduğuna kanaat getirerek Nada Müzik Yapım şirketini kurdu.
Bu günlerde LABİRENT ismini verdiği ilk albümünü müzik severlerin beğenisine sunmanın heyecanı içerisindeki genç sanatçı; idealist bir müzisyen olarak, gerek meydana getirdiği eserleri, gerek yorumu ile müzik adına güzel ve kalıcı şeyler yapmayı kendisine ilke edindi.
W.Shakespeare Müzik hakkında şöyle demiş;
" Müzik; gökle yer arasındaki her varlığı hiç kimsenin düşünemeyeceği bir kudrette sarsar. "

Diğer Şarkıları

Duman-Temmuz 2015