Cem Belevi

Biyografisi

Son günlerde ismine sık rastladığız ekranlarda kliplerini izlediğimiz yeni bir ses Cem Belevi hakkında sitemizde bilgiler paylaşacağız.
Şu sıralar Ayshe ile Kim Ne Derse Desin isimli şarkıdaki düeti ve klibiyle karşımıza çıkan  Cem Belevi düzgün fiziği ilede dikkat çekiyor.

4 Haziran 1987 yılında İzmir'de dünyaya gelen Cem Belevi, müzikle küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı. 7 yaşında ailesinin de desteği ile piyano dersleri alarak müziğe ilk adımlarını atmış oldu ve 13 yaşında kendini en iyi ifade ettiği enstrümanı gitarla tanıştı. Okul yıllarında sayısız konserler veren Cem Belevi, ilk bestelerini de o yıllarda yapmaya başladı. 18 yaşında vizyonunu genişletme ve farklı kültürleri tanıma isteği ile üniversite eğitimini İngiltere'de almaya karar verdi ve 5 yılını geçireceği ada ülkesinin yolunu tuttu. Cem Belevi, İngiltere'de ilk 6 ay Cambridge'te dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College'ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesi?nde Uluslararasi İşletme okuyarak üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.
Cem Belevi'nin müziğe olan tutkusu üniversite yılları boyunca artarak devam etti. Londra'nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca besteler yapan Cem Belevi, orada kaldığı yıllarda London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)'te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı. Ayrıca birçok dernek organizasyonları ve çeşitli etkinliklerde de şarkılarını söyleme fırsatı buldu.
Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Londra?da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak başlayan Cem Belevi, kısa bir sure sonra içindeki profesyonel müzik yapma ve şarkı söyleme tutkusunu daha fazla ertelememek için, çevresinin de baskısıyla her şeyi bırakıp Türkiye?ye döndü. 2011 yılında yakın aile dostu Osman Taşdaş ile albüm çalışmalarına başladı. Cem Belevi söz ve müziklerinde kendi imzası bulunan şarkılarından oluşan "Bilmezsin" isimli ilk albümünü 2013'te müzikseverlerin beğenisine sundu. Uzun yıllar söz ve müziğini yaptığı şarkılarını; geniş kitlelerle paylaşan, iyi bir yorumcu olmayı hedefleyen genç sanatçının ilk albümündeki şarkı düzenlemeleri ise Osman Taşdaş imzası taşıyor.

Diğer Şarkıları

Alışamıyorum-2016
Bilmezsin-2013
Hayat Belirtisi-Aralık 2015
Sevemez Kimse Seni-Mayıs 2015
Sor-Eylül 2015