Doğan Öztürk

Biyografisi

4 Nisan günü Urfa'da doğdu. Ilk öğrenimini Urfa'da tamamladı. Orta ve lise öğrenimine Urfa ve Gaziantep'te dönüşümlü olarak devam etti, fakat tahsilini tamamlamadan Isviçre'ye gitti. Oradanda Almanya'ya gecti, cok istediği halde Avrupa'da bir türlü okul hayatına başlayamadı.

Bu arada küçüklükten meslek edindiği Gastronomi hayatına profesyonel olarak devam etti ve çeşitli hotel ve restoranlarda profesyonel alanda yöneticilik yaptı. Daha sonra kendi işini kurdu. Halen şu anda Almanya'nın Hamburg şehrinde sahibi olduğu ünlülerin uğrak yeri olan Köz Urfa Restaurant'ini işletmektedir.

Doğan Öztürk cok sevdiği ve birlikte büyüdüğü müzik yaşantısını ve birikimini bir albümde toplamayı hedeflemişti. Tamamen hobi olarak basladığı bu hayalini gerçekleştirmek için ünlü hocalardan şan ve ritim dersleri aldı. Doğan Öztürk çok sevdiği ve hayranlık duyduğu Urfalı hemşehrisi sanatçı Ibrahim Tatlises'e Urfa'ya yaptığı katkılardan dolayı şükran duygularını sunmak amacıyla, bu ilk albüm çalışmasında albümün ismini söz ve müziği kendisine ait olan "imparator" parçasını verdi.