Efsun

Biyografisi

Efsun, Türk rock müzisyen. Alternatif rock ile folk-rock tarzına sahiptir. ilk stüdyo albümü Duy Sesimi 2006 yılında yayımlandı ve bu albümden toplam üç şarkıya video çekildi. 2011 yılında ise ikinci stüdyo albümü olan Sessiz Olmalıyım piyasaya sürüldü.

2004 yılında İstanbul sahnelerinde boy göstermeye başlayan Efsun, henüz albümü yayınlanmadan Hayal Kahvesi sahnesinde besteleriyle tanındı. İki yıl kulüp ve festivallerde konserler verdikten sonra 2006 yılında töre cinayetlerini konu alan ilk albümü Duy Sesimi yayınlandı. Prodüktörlüğü Özer Dönerkaya tarafından üstlenilen albümde sözleri Efsun'a, müzikleri Efsun ve Özer Dönerkaya'ya ait on parça yer aldı. İlk albümün çıkış videosu "Rüya" oldu. Albümün diğer klip videoları "Makus Talihim" ve "Sorma" oldu. Albüme adını veren şarkı, TRT tarafından sansürlendi.[1]

Haluk Kurosman prodüktörlüğünde gerçekleştirilen Sessiz Olmalıyım albümü GRGDN stüdyolarında kaydedildi. Yine sözleri Efsun’a, müzikleri Efsun ve Özer Dönerkaya'ya ait on parçadan oluşan albümde, ilk albümün isim parçası "Duy Sesimi"nin farklı bir versiyonu da yer aldı. Parçaların düzenlemelerinde ise Özer Dönerkaya ve Haluk Kurosman yer aldı. Yayınlanışından sonra albüme adını veren şarkıda geçen "Ne yapmalıyım? Ruhuma, kalbime, içime her önüme geleni almamalıyım" sözleriyle şarkı TRT Denetleme Kurulu'na takılarak sansürlendi.

Diğer Şarkıları

Beni Bu Halimle Sev-Mayıs 2015
Sessiz Olmalıyım-Aralık 2010
Yavaş Yavaş (Remix)-Eylül 2011