Hasan Yılmaz

Biyografisi

Herkesin bir hayat hikayesi vardır. Yaşamları boyunca karşılarına çıkan engeller, bunların öğrettikleri ve insan olmanın zor hikayesi. Bir başlangıçtır Hasan Yılmaz için 20 Kasım 1967... Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde gözlerini yaşama açtığında; Türkiye ilk Anadol marka otomobili üretti, Akaryakıta zam yapıldı, zamdan sonra İstanbul'da benzinin litresi 108 kuruş oldu ve böylece benzin ilk kez 1 lira sınırını aştı, Papa 6.Paul Türkiye’ye geldi ve Efes’te hacı oldu, 6. Filo’nun askerleri yapılan gösteriler nedeniyle karaya çıkamadı, Türk askeri Kıbrıs’a çıkartma yapacakken kapıdan döndü...

Hasan, bütün bunlar olurken büyümeye başladı. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 1984 yılında ailesi ile birlikte gelecek hayatlarını garantiye almak ve yaşadığı coğrafyadaki işsizlik nedeniyle İstanbul’a göç etti.

17 yaşında tekstil atölyesinde makastar yardımcısı olarak işe başladı. Çalışkanlığı ve dürüstlüğü ona bir yıl sonra aynı atölyede makastar şefliğini getirdi. Bu esnada geceleri de boş durmuyor İstanbul’un çeşitli mekanlarında sahne alıyordu. Bu koşturma içerisinde yaşı 20’ye gelmişti ve 1986 yılında asker oldu. Geride bıraktığı 20 yılın hesabını sorgulayarak askerlik görevini tamamladı ve İstanbul’a geri döndü.


Askerden geldikten sonra ağabeyleriyle birlikte bir kamyon aldılar ve kaderini değiştirecek tüm adımlar bundan sonra atılmaya başladı. Kamyon şoförü olarak işe başlayan Hasan Yılmaz, 1993 yılına kadar İstanbul içinde çalıştı. 1993 yılında ikinci kamyonu alınınca şehirlerarası yollar Hasan’a açıldı.
Bu uzun yolların birinde yaşadığı acı bir olay sonrasında direksiyonu ağabeylerine devrederek başka bir yola çıkmaya başladı. 1997 yılında bir akşam Tarabya’da bir arkadaşını dinlemeye gittiği mekanda, misafir sanatçı olarak sahne aldı. O sırada klasik Türk filmlerinde karşılaşabileceğiniz bir durumla karşılaştı Hasan Yılmaz. Mekanda bir müzik yapımcısı vardı ve bu yapımcı Hasan Yılmaz’ı çok beğendi. Kartvizitini vererek yanına gelmesini istedi.
Hemen akabinde yapımcının ziyaretine giden Hasan Yılmaz 1998 Nisanında “Acımasız Yıllar” adlı ilk albümünü çıkardı. Ardından “Bu Kız Kalbimi Çaldı”, “Döktür Muazzez”, “Neredesin”  “Döncem Ben Sana” adlı albümleri çıktı.


2005’te çıkarttığı “Salla” adlı albümü ile Müyap’ın en çok satanlar listesinde yer alarak Altın Plak ödülüne layık görüldü. Ve bu albümle TV programlarında yer alarak halk tarafından da tanınmaya başladı. 2006 “Yalan mı”, 2007 “VerCoşkuyu” ve 2008 “İstanbul’un Babası” albümleri ile başarısını devam ettirdi ve Kanal 7de “Göster Kendini” adlı programı sunmaya başladı. 2007’de katıldığı “Buzda Dans” yarışmasında 12  yarışmacı arasından 4.lüğe kadar yükselerek magazin basınında da uzun süre yer aldı. 2009’da Flash Tv’de “Hasan Yılmaz’la Eller Havaya’ adlı programı ile televizyon programcılığında da başarısını kanıtlamış oldu.
Hemen arkasından 'ÇAK' ve 'ÖPTÜM' albümleri yer aldı...

Diğer Şarkıları

Bi Saniye-2005
Bi Saniye / Salla-Şubat 2015
Bu Kız Kalbimi Çaldı-Mart 2014
Çak-Kasım 2009
Geçmişe Bir Öf Çekelim-Ekim 2014
Halime Kız-Nisan 2008
İstanbul'un Babası-2008
İstanbul'un Babası-Nisan 2008
Neyin Kafasını Yaşıyorsun Sen-2013
Neyin Kafasını Yaşıyorsun Sen ?-Mayıs 2013
Öptüm-Mayıs 2011
Ver Çoşkuyu-Şubat 2015
Yalan Mı-Şubat 2015
Yaygara-2016